Nagroda „Silver Award” / plakat do wystawy własnej „Plakaty malowane i drukowane” / Graphis Poster Annual 2020

Ładowanie...
Obrazek miniatury
Data
2019
Autorzy
Grzegorczyk, Wiesław
Tytuł czasopisma
ISSN
Tytuł tomu
Wydawnictwo
Graphis Inc., B. Martin Pedersen, 389 5th Ave., Suite 1105, New York, NY 10016, www.graphis.com
Abstrakt
Plakat Wiesława Grzegorczyka pt. „Plakaty malowane i drukowane” otrzymał nagrodę „Silver Award” w prestiżowym konkursie „Graphis Poster Annual 2020”.
Opis
Nagroda „Silver Award” dla plakatu do własnej autorskiej wystawy Wiesława Grzegorczyka w rzeszowskim BWA przyznana przez Jury w składzie: Takashi Akiyama, Rikke Hansen, Dermot Mac Cormack, Patricia McElroy, Gunter Rambow oraz Hajime Tsushima w jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów i konkursów – „Graphis Poster Annual 2020”. (Czasopismo „Graphis” ukazuje się od 1944; początkowo w Zurychu, od 1986 w Nowym Jorku.) Nazwiska autorów i nazwy studiów – laureatów Srebrnej Nagrody – wymienione są na 4. stronie okładki. W edycji „2020” Srebrna Nagroda przyznana została 140 studiom projektowym i indywidualnym autorom plakatów z całego świata, w tym tak sławnym jak: Finn Nygaard, Günter Rambow, João Machado, Kari Piipo, Melchior Imboden, Stephan Bundi czy Yossi Lemel. Nagrodzony projekt plakatu Grzegorczyka wykonany został jako miniatura malarska (akryl na kartonie), następnie zeskanowany i wydrukowany w technice offsetowej w formacie B1 (po obcięciu 98 × 68 cm). Plakat przedstawia belkowanie oraz kapitel z częścią trzonu kolumny w porządku jońskim, która paradoksalnie nie spada, mimo że nie ma oparcia.
Słowa kluczowe
Graphis , Graphis Poster Annual , poster , Wiesław Grzegorczyk , nagroda , Silver Award , design , projekt , przegląd , konkurs
Cytowanie