Logo Repozytorium UR
Zbiory i Kolekcje
Całe Repozytorium UR
  • Polski
  • English
Zaloguj się
Kliknij tutaj, aby się zarejestrować. Nie pamiętasz hasła?
  1. Strona główna
  2. Przeglądaj wg tematu

Przeglądanie według Temat "projekt"

Wpisz kilka pierwszych liter i kliknij przycisk Przeglądaj
Aktualnie wyświetlane 1 - 10 z 10
  • Wyniki na stronie
  • Opcje sortowania
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    IDENTYFIKACJA PROJEKTU ART & SCIENCE
    (2018) Pawłowski, Mirosław
    Opracowanie graficzne identyfikacji wizualnej projektów Art &Science 1, Art &Science 2, Art &Science 3, Art &Science 4. W skład identyfikacji wchodzą: katalogi towarzyszące każdej z edycji projektu, zaproszenia, plakaty do wystaw z każdej edycji w poszczególnych instytucjach oraz grafiki używane w mediach społecznościowych.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Kafka- Przełamywanie Granic
    (2017-07-22) Woroniec, Piotr
    Zaprezentowanie pracy Trafo - w nawiązaniu do aforyzmu Franza Kafki nr. 55 / na wystawie Kafka – Przełamywanie Granic w Galerii Zamek w Reszlu, Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Międzynarodowa, interdyscyplinarna wystawa to efekt realizacji projektu autorskiego prof. Z. Bajka, ASP Kraków, łączącego w zamyśle dwie dziedziny sztuki: literaturę i sztuki piękne. Ekspozycja - 150 czarno-białych prac, to autorskie interpretacje mini tekstów F. Kafki. Do projektu zostali zaproszeni pedagodzy i artyści prawie wszystkich uczelni artystycznych w Polsce, Niemiec i Czech. Wystawa przeniesiona do: NCK w Krakowie. Patronat Honorowy objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego P. Gliński oraz Rektor ASP w Kraków.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Nagroda „Silver Award” / plakat „Boguchwała” / Graphis Poster Annual 2020
    (Graphis Inc., B. Martin Pedersen, 389 5th Ave., Suite 1105, New York, NY 10016, www.graphis.com, 2019) Grzegorczyk, Wiesław
    Plakat Wiesława Grzegorczyka pt. „Boguchwała” otrzymał nagrodę „Silver Award” w prestiżowym konkursie „Graphis Poster Annual 2020”
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Nagroda „Silver Award” / plakat do wystawy własnej „Plakaty malowane i drukowane” / Graphis Poster Annual 2020
    (Graphis Inc., B. Martin Pedersen, 389 5th Ave., Suite 1105, New York, NY 10016, www.graphis.com, 2019) Grzegorczyk, Wiesław
    Plakat Wiesława Grzegorczyka pt. „Plakaty malowane i drukowane” otrzymał nagrodę „Silver Award” w prestiżowym konkursie „Graphis Poster Annual 2020”.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Pomiar i ocena efektywności nieinwestycyjnych projektów partnerskich wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017) Bochenek, Monika; Zając, Alina
    Projekty finansowane z funduszy zewnętrznych, zwłaszcza z funduszy Unii Europejskiej, powinny być oceniane pod kątem ich efektywności. Bez takiej oceny nie ma możliwości stwier¬dzenia, czy zostały osiągnięte przyjęte w nich cele oraz założone rezultaty. Pomiar efektywności projektu dostarcza również informacji, czy dokonany został transfer nowej wiedzy i czy w wy¬niku tego transferu nastąpiły oczekiwane zmiany. Celem niniejszego artykułu jest przedstawie¬nie znaczenia ostatniego etapu projektu ,,miękkiego” – oceny jego efektywności. W pierwszej części artykułu opisano specyfikę projektów wdrażanych przez jednostki samorządu terytorial¬nego oraz zdefiniowano pojęcie efektywności projektów nieinwestycyjnych, a także ich ocenę – ewaluację. Dokonano analizy efektywności edukacyjnego projektu partnerskiego wdrażanego przez powiat nowosądecki oraz zaprezentowano model wdrażania projektu partnerskiego zakoń¬czonego sukcesem.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Sacred Architecture: Between Art and Reality
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2008-12) Białkiewicz, Andrzej
    Analiza zadań występujących przy projektowaniu architektury sakralnej w kontekście własnych doświadczeń projektowych skłania do próby syntetycznego przedstawienia niektórych problemów. Po roku 1970 pojawiły się w Polsce większe możliwości uzyskiwania pozwoleń na budowę obiektów sakralnych, chociażby w przypadku, gdy powierzchnia zabudowy nie przekraczała 250 m². Taki kościół nazywano „kaplicą”. Kolejnym przedział obejmował budowle o powierzchni nieprzekraczającej 600 m². Często usiłowano te przepisy ominąć, projektując m.in. kościoły dwupoziomowe, z dolną kondygnacją częściowo zagłębioną w ziemi. Wydaje się, że przepisy prawne odnoszące się do powierzchni projektowanych kościołów wpływały w pewnym stopniu również na ich formę. Ówczesna architektura sakralna pomimo dużej różnorodności form nie uwolniła się całkowicie od tradycyjnych wzorców. W procesie budowy świątyni uczestniczył inwestor, wykonawca i autor projektu. W wielu przypadkach budowę prowadzono tzw. systemem gospodarczym, a architekt zaskakiwany był zmianami dokonywanymi bez jego wiedzy. Realizowana w takich uwarunkowaniach budowla często znacząco odbiegała od projektu i sprowadzała się do budownictwa. Niemniej należy podkreślić, że te problemy występowały tylko w części realizacji sakralnych. Jednocześnie faktem jest, że w Polsce powstało i powstaje wiele wybitnych przykładów architektury sakralnej. Od roku 1989 uzyskanie pozwolenia na budowę świątyni nie wymaga zabiegów omijających prawo budowlane, a twórca ma zdecydowanie większy wpływ na ostateczny wyraz swego dzieła. Większość więc z poruszanych tu problemów, charakterystycznych dla budownictwa sakralnego lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, jest dziś już nieaktualna.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Wystawa / Plakaty malowane i drukowane / BWA w Rzeszowie
    (Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18, 35-002 Rzeszów, 2018-10-11) Grzegorczyk, Wiesław
    Wystawa prezentująca obok siebie oryginalne, ręcznie malowane, miniaturowe projekty plakatów i gotowe wydruki offsetowe.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Wyzwania związane z prowadzeniem przedmiotu technologie internetowe na kierunkach informatycznych
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2024-12) Garwol, Katarzyna; Bánesz, Gabriel
    Artykuł podejmuje problematykę związaną z wyzwaniami, jakie stoją przed osobami, które przygotowują i prowadzą zajęcia na jednym z podstawowych przedmiotów na kierunkach informatycznych – technologiach internetowych. W ramach tego przedmiotu omawiane są treści, które w szybkim tempie się dezaktualizają i prowadzący muszą się nieustannie dokształcać, aby sprostać oczekiwaniom zarówno studentów, jak i biznesu. W celu poznania opinii studentów i ich oczekiwań co do kształcenia na wyżej wymienionym przedmiocie przeprowadzono badania wśród studentów, którzy zaliczyli go w semestrze poprzednim (II rok informatyki oraz informatyki i ekonometrii Uniwersytetu Rzeszowskiego).
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Zarządzanie projektem partnerskim współfinansowanym ze środków funduszy zewnętrznych przy zastosowaniu metody Project Cycle Management
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2017) Bochenek, Monika; Zając, Alina
    W artykule zaprezentowano propozycję podejścia do zarządzania partnerskim projektem współfinansowanym z funduszy strukturalnych UE w sektorze publicznym. Zarządzanie projektami stanowi ważny, wieloaspektowy obszar badań naukowych i praktyki zarządzania we współczesnych organizacjach. Jednostki samorządu terytorialnego pozyskują środki z funduszy UE na realizację zadań, korzystając z adresowanych do nich projektów [Trocki, 2012] w tym projektów partnerskich. Idea partnerstwa projektowego jest stosunkowo nową formą współpracy zorganizowanych podmiotów, które angażują się wspólnie w realizację konkretnych przedsięwzięć organizacyjnych w formule projektowej. Niestety, jak do tej pory partnerstwo projektowe nie zostało szeroko opisane w literaturze. Artykuł ma na celu ukazanie specyfiki zarządzania projektem partnerskim współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach POKL 2007–2013 oraz ukazanie korzyści, jakie niesie ze sobą współpraca jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Prezentuje formy i fazy współdziałania osób oraz podmiotów w procesie zarządzania partnerskim projektem. Zaprezentowano w nim studium przypadku dla projektu partnerskiego pt. „Akademia organizacji pozarządowych” wdrażanego w partnerstwie jednostki samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Zastosowanie geometrii wykreślnej w kształceniu architekta krajobrazu
    (Uniwersytet Rzeszowski: Południowo-Wschodni Oddział Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej z siedzibą w Rzeszowie, 2021) Baran, Anna
    Praca architekta krajobrazu stanowi ważny element kreowania rzeczywistości przyjaznej dla przyrody i człowieka. Obok wrażliwości na ochronę szeroko pojmowanej różnorodności biologicznej, wśród umiejętności jakie powinien posiadać architekt krajobrazu znajduje się sprawność wykonywania dokumentacji technicznej. W artykule zaprezentowano spojrzenie na geometrię wykreślną jako narzędzie wspomagające dobre planowanie przestrzeni przez architekta krajobrazu. Opisano także vademecum podstawowych odwzorowań z geometrii wykreślnej stosowanych przez niego w graficznej części dokumentacji technicznej. Opracowanie to może być pomocne w kształceniu umiejętności projektowych i przydatne jako wzór dla nauczycieli przedmiotów związanych z projektowaniem zarówno na poziomie szkół średnich, jak i na wyższych uczelniach.

Repozytorium Uniwersytetu Rzeszowskiego redaguje Biblioteka UR

  • Regulamin Repozytorium UR
  • Pomoc
  • Zespół Redakcyjny
  • Ustawienia plików cookie
  • Polityka prywatności
  • Wyślij wiadomość