Logo Repozytorium UR
Zbiory i Kolekcje
Całe Repozytorium UR
  • Polski
  • English
Zaloguj się
Kliknij tutaj, aby się zarejestrować. Nie pamiętasz hasła?
  1. Strona główna
  2. Przeglądaj wg tematu

Przeglądanie według Temat "medical law"

Wpisz kilka pierwszych liter i kliknij przycisk Przeglądaj
Aktualnie wyświetlane 1 - 3 z 3
  • Wyniki na stronie
  • Opcje sortowania
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków udzielania świadczeń zdrowotnych przez fizjoterapeutów w kontekście niestosownych zachowań seksualnych pacjentów
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2024-09) Przybycień, Michał
    W ostatnich latach wzrosła rola fizjoterapeutów w opiece zdrowotnej, co uwypukliło problem niestosownych zachowań seksualnych pacjentów wobec nich. Artykuł analizuje, jak obecne przepisy prawne mogą pomóc pracodawcom w zapobieganiu takim zachowaniom i poprawie bezpieczeństwa fizjoterapeutów. Ze względu na małą liczbę badań w zakresie problemu IPSB w stosunku do fizjoterapeutów oraz dla uwidocznienia problemu przedstawiono wyniki badań, które wskazują na powszechność tego problemu nie tylko w fizjoterapii, ale także w różnych specjalnościach medycznych. Wskazano na konieczność wdrożenia formalnych protokołów, szkoleń i wsparcia psychologicznego dla pracowników ochrony zdrowia. Artykuł podkreśla potrzebę integracji wiedzy o IPSB w szkoleniach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz procedurach oceny ryzyka zawodowego, apelując o dalsze badania i rozwój polityk ochronnych, aby lepiej chronić pracowników zdrowia przed niestosownymi zachowaniami pacjentów. W opracowaniu zaproponowano zmiany dotyczące przepisów prawa w zakresie niestosownych zachowań seksualnych pacjentów.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Standards for safe use of medicinal products following the pattern of the distribution system for medicinal products in Japan
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2021-12) Bróż, Oskar
    Standardy bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych są dostosowane do systemu ochrony zdrowia, który ze względu na ograniczenia finansowe jest efektem kompromisów. Jedną z możliwości realizacji konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia jest określenie zasad dystrybucji produktów leczniczych. Model funkcjonowania aptek ogólnodostępnych powinien uwzględniać poziom rozwoju technicznego, kulturowego i wiedzy pacjentów/konsumentów o produktach leczniczych. Publikacja jest próbą odnalezienia elementów możliwych do implementacji w celu podwyższenia standardów dla procesu dystrybucji produktów leczniczych w Polsce.
  • Ładowanie...
    Obrazek miniatury
    Pozycja
    Wyjątki od obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej
    (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2020) Grabowska, Maria
    Celem opracowania jest przedstawienie ustawowych oraz pozaustawowych warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby ujawnienie informacji objętych tajemnicą zawodową odnoszącą się do złożonej relacji lekarz–pacjent było zgodne z prawem. W artykule omówiono katalog okoliczności wyłączających obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej, wynikających tak z aktów normatywnych rangi ustawowej (ustawa z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty; ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta), jak i z przepisów Kodeksu Etyki Lekarskiej.

Repozytorium Uniwersytetu Rzeszowskiego redaguje Biblioteka UR

  • Regulamin Repozytorium UR
  • Pomoc
  • Zespół Redakcyjny
  • Ustawienia plików cookie
  • Polityka prywatności
  • Wyślij wiadomość